Správná péce o kontaktní cocky je duležitá pro zdravé a pohodlné videní

Péče o kontaktní čočky

Péče o kontaktní čočky

Proč je péče o kontaktní čočky tak důležitá?

Na kontaktních čočkách se hromadí mikroorganismy a jiné usazeniny. Pokud by tyto usazeniny nebyly pravidelným čištěním odstraňovány, začaly by se na povrchu čočky hromadit. To by v průběhu času mohlo vést ke snížení pohodlí, zhoršení vidění, ale také ke zvýšení rizika kontaminace.

A právě proto je nutné věnovat kontaktním čočkám pravidelnou péči, a to s využitím roztoků, které jsou speciálně navrženy tak, aby vyčistily a dezinfikovaly kontaktní čočky, jako je například Čisticí a dezinfekční roztok AO SEPT PLUS®.

Složení na bázi peroxidu, jako je například Čisticí a dezinfekční roztok AO SEPT PLUS®, jsou považována za zlatý standard mezi produkty pro péči o kontaktní čočky. Roztok AO SEPT PLUS® nabízí vynikající antimikrobiální a čisticí účinek, pohodlné a snadné použití a je ideální volbou pro pacienty používající měkké a RGP kontaktní čočky. Navíc je AO SEPT PLUS® novou generací standardních roztoků na bázi peroxidu, protože odpadá nutnost samostatného kroku čištění v případě měkkých kontaktních čoček.

Pro více informací o tom, jak správně čistit a pečovat o vaše kontaktní čočky klikněte zde.

Proč není možné k oplachování kontaktních čoček používat vodu?

Voda z kohoutku obsahuje chlór, minerály a kovové částice, které mohou poškodit jak kontaktní čočky, tak oči. Nejdůležitější však je, že voda obsahuje mikroorganismy, které mohou způsobit závažné infekce očí. Doma vyrobený fyziologický roztok a destilovaná nebo čištěná voda nejsou sterilní a kontaktní čočky nedezinfikují, proto by se pro oplachování a skladování čoček neměly používat.

Pět nejdůležitější věcí, které musíte vědět o péči o vaše kontaktní čočky

 1. Čištění a dezinfekce
  Čištění a dezinfekce jsou důležité pro usmrcení mikroorganismů zodpovědných za infekce očí. Pečlivě dodržujte pokyny výrobce, pokud jde o správný postup čištění a dezinfekce čoček.
 2. Uchovávání Kontaktní čočky musí být uloženy v příslušném pouzdře a v roztoku schváleném pro uchovávání čoček.
 3. Zvlhčení
  Podle potřeby používejte kapky určené pro opětovné zvlhčení čoček, abyste zmírnili příznaky vysychání čoček. Tento krok není skutečnou součástí péče o čočky, ale můžete ho používat ke zvýšení pohodlí.
 4. Pouzdro na čočky
  Údaje ukazují, že pouzdra na čočky jsou významným zdrojem mikrobiální kontaminace. Řádné čištění pouzdra na čočky a jeho častá výměna jsou nezbytné pro minimalizaci rizika jeho kontaminace. Vždy dodržujte pokyny uvedené na příbalovém letáku, kde se dozvíte, jak čistit a skladovat pouzdro na čočky. Pouzdro byste měli měnit alespoň jednou za tři měsíce.
 5. Interval výměny
  Různé kontaktní čočky jsou vyrobené z různých materiálů. Protože každý materiál má jiné vlastnosti, výrobci doporučují pro každý typ čočky takový interval výměny, aby byla zaručena její optimální funkčnost. Většina dnes používaných čoček je určených pro častou výměnu. Typické intervaly výměny jsou jeden den, 1 až 2 týdny a jeden měsíc. Poraďte se se svým očním specialistou, on vám doporučí interval výměny na základě vaší konkrétní čočky i vašich individuálních potřeb.

Ať se rozhodnete pro peroxidový roztok, jednosložkový víceúčelový systém nebo kapky na čočky, společnost CIBA VISION® vám poskytne vysoce efektivní produkty pro péči o kontaktní čočky, které budou zárukou funkčnosti a pohodlí při nošení kontaktních čoček

PÉČE O ČOČKY KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

Čisticí a dezinfekční roztok AO SEPT PLUS®

Kombinuje v sobě schopnosti peroxidu v pohodlné, jediné lahvi a prodlužuje tak čas, po který mohou být kontaktní čočky pohodlně nošeny*1.

OPTI-FREE® PureMoist®

Díky unikátnímu složení poskytuje kontaktním čočkám 16hodinové zvlhčení: patentovaný komplex HydraGlyde® se váže na povrch čočky a vytváří kolem ní zvlhčující obal, který působí nezávisle na slzném filmu až po dobu 16 hodin.

 

Pro důležité informace o kontaktních čočkách AIR OPTIX ® AQUA (lotrafilcon B), klikněte zde.
Pro důležité informace o kontaktních čočkách AIR OPTIX ® NIGHT & DAY® AQUA (lotrafilcon A), klikněte zde.
Pro důležité informace o kontaktních čočkách AIR OPTIX ® for ASTIGMATISM (lotrafilcon B), klikněte zde.
Pro důležité informace o kontaktních čočkách AIR OPTIX ® AQUA MULTIFOCAL (lotrafilcon B), klikněte zde.
Zeptejte se svého očního specialisty na způsob nošení, péče a další informace o kontaktních čočkách DAILIES® AquaComfort Plus®.
* kontaktní čočky AIR OPTIX® AQUA (lotrafilcon B) and AIR OPTIX® AQUA MULTIFOCAL (lotrafilcon B):
Čočka s vysokou propustností pro kyslík. Dk/t=138 @ -3.00D. Kontaktní čočky AIR OPTIX® for ASTIGMATISM (lotrafilcon B):
Čočka s vysokou propustností pro kyslík. Dk/t=108 @ -3.00D, -1.25 D X 180. AIR OPTIX® NIGHT & DAY® AQUA (lotrafilcon A):
Čočka s vysokou propustností pro kyslík. Dk/t=175 @ -3.00D.

* V souladu s doporučením výrobce ohledně frekvence výměny, na základě studie s 1654 uživateli kontaktních čoček v U.S.

1 Dumbleton K, Woods C, et al. Patient and practitioner compliance with silicone hydrogel and daily disposable lens replacement in the United States. Eye & Contact Lens. 2009;35(4):164-171.

RX

sadfasdf

Close

Email Newsletter

Close