Kontaktní čočky mohou pomoci vyřešit běžné problémy se zrakem jako je astigmatismus a presbyopie

Běžná potřeba korekce zraku & Běžné zrakové symptomy

Běžná potřeba korekce zraku & Běžné zrakové symptomy

 

Máte už dost bifokálních brýlí?

Držíte knihu blízko a slova se zdají být rozmazaná. Odsunete knihu dále a slova náhle zapadnou zpátky do ostrého ohniska.

Právě takto většina z nás poprvé pozná stav, který oční lékaři nazývají presbyopií, jejíž název je odvozen řečtiny, kde znamená „staré oko“. Únava očí nebo bolest hlavy při práci na blízko, jako je šití, pletení nebo kreslení, to jsou další běžné příznaky. Vzhledem k tomu, že presbyopie doprovází stárnutí, často uslyšíme povzdech a očekávání, že brýle na čtení nebo bifokální brýle jsou nevyhnutelné.

Až donedávna to byla pravda, ale kontaktní čočky, AIR OPTIX® AQUA MULTIFOCAL mohou poskytnout jasné a pohodlné vidění pacientům s presbyopií, a to na všechny vzdálenosti*. CIBA VISION® také nabízí kontaktní čočky DAILIES® Progressives – první denní kontaktní čočky na jedno použití pro uživatele bifokálních brýlí.

Chcete, aby se vaše oči cítily zdravěji a pohodlněji?

Vaše oči potřebují kyslík, aby zůstaly zdravé a v pohodě. Ale měkké kontaktní čočky vytvářejí překážku pro přirozenou výměnu kyslíku mezi vašima očima a okolním vzduchem. Při nedostatku kyslíku můžete pozorovat takové příznaky, jako je nepohodlí, podráždění, vysušení a zčervenání, zejména na konci dne.

Kontaktní čočky AIR OPTIX® AQUA — Prodyšné* kontaktní čočky vyrobené z moderního materiálu, který propouští až pětkrát více kyslíku než tradiční kontaktní čočky — pro zdravě vypadající a zdravě se cítící oči. Také si zachovávají vlhkost a odolávají usazeninám pro pohodlné nošení po celý den - každý den, dokonce až po dobu jednoho měsíce.

Kontaktní čočky AIR OPTIX® NIGHT & DAY® AQUA — schválené organizací FDA pro denní nošení a až jeden měsíc nepřetržitého nošení. Tyto kontaktní čočky propouštějí až šestkrát více kyslíku než tradiční měkké kontaktní čočky.

Musíte si často vyjmout čočky dříve, než byste chtěli?

Vaše oči potřebují kyslík, aby zůstaly zdravé a v pohodě. Ale měkké kontaktní čočky vytvářejí překážku pro přirozenou výměnu kyslíku mezi vašima očima a okolním vzduchem. Při nedostatku kyslíku můžete pozorovat takové příznaky, jako je nepohodlí, podráždění, vysušení a zčervenání očí, které vás donutí odložit kontaktní čočky dříve, než byste chtěli.

Kontaktní čočky AIR OPTIX® AQUA — Prodyšné* kontaktní čočky vyrobené z moderního materiálu, který propouští až pětkrát více kyslíku než tradiční kontaktní čočky — pro zdravě vypadající a zdravě se cítící oči. Také si zachovávají vlhkost a odolávají usazeninám pro pohodlné nošení po celý den - každý den, dokonce až po dobu jednoho měsíce.

Kontaktní čočky AIR OPTIX® NIGHT & DAY® AQUA — schválené organizací FDA pro nepřetržité nošení po dobu až jednoho měsíce. Tyto kontaktní čočky propouštějí k vaším očím až šestkrát více kyslíku než tradiční měkké kontaktní čočky.

Chcete nové, čisté kontaktní čočky každý den?

Kontaktní čočky DAILIES® AquaComfort Plus® – Jednodenní měkké kontaktní čočky na jedno použití s unikátním trojnásobným zvlhčením pro občerstvující pohodlí celý den, každý den. Protože je používáte jen jeden den, nepotřebujete pro ně žádné čističe nebo roztoky. Díky kontaktním čočkám značky DAILIES® je nošení kontaktních čoček jednoduché a snadné.

Chcete změnit, zdůraznit nebo rozzářit barvu svých očí?

Kontaktní čočky FreshLook® ColorBlends – Nabízíme přirozeně vypadající kontaktní čočky s jemným i výrazným efektem, a to v nejoblíbenějších barvách.

Kontaktní čočky FreshLook® Dimensions – Tyto čočky zvýrazňující barvu očí jsou opatřené novátorským tmavším prstencem a dodávají očím hloubku, takže oči pak vypadají větší, jasnější a naprosto přirozené.

Chcete kontaktní čočky, se kterými byste mohli spát?

Kontaktní čočky AIR OPTIX® NIGHT & DAY® AQUA — schválené organizací FDA pro denní nošení a až jeden měsíc nepřetržitého nošení. Tyto kontaktní čočky propouštějí až šestkrát více kyslíku než tradiční měkké kontaktní čočky.

Věnujete se sportu?

Když tužíte své svaly v pulsujícím vedru – ať již při úderech do tenisového míčku na prosluněném kurtu, při túře v horách nebo při vysoké odpalu při baseballu – neměli byste mít starosti se svými brýlemi.

Brýle vám mohou pomoci vidět jasně, ale také mají tendenci se rozbít nebo se na obličeji posunout a za vlhkého počasí se snadno zamlží. Navíc na nich mohou vznikat rušící odlesky a mohou zhoršovat pramínky potu již tekoucí po tváři.

Už jste někdy uvažovali, že byste při sportování používali kontaktní čočky? Kontaktní čočky poskytují stabilní a ostré vidění, jak ho potřebují všichni sportovci na hřišti, tenisovém kurtu nebo závodní dráze. Navíc odpadá zamlžování, pocení a neustálé tlačení, které obvykle sužuje nositele brýlí.

  • Kontaktní čočky se nezamlžují.
  • Kontaktní čočky nesklouznou z nosu při důležité hře.
  • Při použití kontaktních čoček vás nebudou trápit odlesky jako u brýlí.

A jak ví každý sportovní fanoušek, kontaktní čočky poskytují periferní vidění bez překážek, a umožňují tak optimální sportovní výkon.

Kontaktní čočky však nejsou náhradou za ochranu zraku. Při sportu doporučujeme nosit příslušné ochranné brýle, masky atp.

Kontaktní čočky DAILIES® AquaComfort Plus® – Nabízejí flexibilitu a pohodlí pro každého sportovce. Jsou to jednodenní, jednorázové měkké kontaktní čočky s trojím zvlhčováním pro občerstvující pohodlí po celý den, každý den. Protože je používáte jen jeden den, nepotřebujete pro ně žádné čističe nebo roztoky. Díky kontaktním čočkám značky DAILIES® je nošení kontaktních čoček jednoduché a snadné.

Trpíte oční alergií?

Nechejte si své kontaktní čočky - dokonce i když trpíte alergií a sennou rýmou.

Sezóna alergií představuje skutečnou výzvu. Bez ohledu na jejich příčinu mohou sezónní oční alergie způsobovat, že vaše oči budou přecitlivělé a podrážděné. Obyčejné měkké kontaktní čočky mohou způsobovat, že se budou cítit ještě hůře. Místo toho, abyste frustrovaně sáhli opět po brýlích, zeptejte se svého očního lékaře na kontaktní čočky DAILIES® AquaComfort Plus®. Denní kontaktní čočky na jedno použití jsou ideální volbou pro lidi trpící sezónními očními alergiemi, protože při jednodenním použití se snižuje pravděpodobnost usazení pylů a jiných nečistot na čočce.

Chcete-li zabránit rozvinutí oční alergie, nedotýkejte se očí a ani si je netřete, ruce si pravidelně umývejte vodou a mýdlem. Nejlepší obranou je vyhýbat se alergenům, kdykoliv je to možné. Pokud to není možné, promluvte si se svým očním lékařem o volně prodejných lécích nebo lécích na předpis, jako jsou antihistaminika a dekongestanty.

Trpíte astigmatismem?

K astigmatismu dochází, když rohovka tvořící přední povrch oka vykazuje nepravidelné zakřivení, jehož výsledkem je rozmazané vidění na jakoukoliv vzdálenost. Díky novátorským technologiím vám už astigmatismus nebrání v nošení kontaktních čoček.

Společnost CIBA VISION® nabízí širokou škálu čoček pro korekci astigmatismu, včetně měsíčních kontaktních čoček AIR OPTIX® for ASTIGMATISM, torických jednodenních jednorázových kontaktních čoček DAILIES® a torických kontaktních čoček FreshLook® ColorBlends®. Díky této široké nabídce si téměř každý najde torické čočky nejvhodnější pro jeho potřeby.

Pro důležité informace o kontaktních čočkách AIR OPTIX ® AQUA (lotrafilcon B), klikněte zde.
Pro důležité informace o kontaktních čočkách AIR OPTIX ® NIGHT & DAY® AQUA (lotrafilcon A), klikněte zde.

* AIR OPTIX® AQUA (lotrafilcon B) and AIR OPTIX® AQUA MULTIFOCAL (lotrafilcon B) contact lenses:
High oxygen transmissible lenses. Dk/t=138 @ -3.00D. AIR OPTIX® for ASTIGMATISM (lotrafilcon B) contact lenses:
High oxygen transmissible lenses. Dk/t=108 @ -3.00D, -1.25 D X 180. AIR OPTIX® NIGHT & DAY® AQUA (lotrafilcon A):
High oxygen transmissible lenses. Dk/t=175 @ -3.00D.

* V souladu s doporučením výrobce ohledně frekvence výměny, na základě studie s 1654 uživateli kontaktních čoček v U.S.

RX

sadfasdf

Close

Email Newsletter

Close